• Храм

  святых Петра и Февронии

  на Малом рынке (г. Запорожье)

  Украинская Православная Церковь

Різдво Предтечі і Хрестителя Іоанна

05.07.2016

Світле свято в нинішній день закликає всіх християн до храму. Світле воно тому – що в цей день свята Православна Церква урочисто вшановує пам'ять – світильника світла. Він світить нам не матеріальним світлом, що завжди переривається тьмою, а світить Іоанн Хреститель вічним світлом, не знаючим пітьми. Тому і світлий день його пам’яті, який осяює наші серця незгасним світлом Христа.

 

Сьогодні ми згадуємо того, про якого Сам Ісус сказав : «Між народженими від жінок нема більшого понад Іоанна Хрестителя». (Лк. 7.28; Мф. 11.11)

Іоанн Предтеча був сином священика Захарії і Єлизавети, який народився за шість місяців до народження Господа. Всі раділи народженню немовляті від бездітних і пристарілих батьків, тим більше що обставини до і після народження Предтечі були чудесними. Його народження і майбутнє служіння були провіщенні ангелом. Ці події нам детально висвітлює євангеліст Лука в сьогоднішньому Євангельському уривку. Вникаючи серцем і душею, дорогі брати і сестри, в рядки Святого Письма ми розуміємо, що Предтеча має більше значення за апостолів, пророків і мучеників. Він явився зіркою яка провістила явлення Сонця Правди – Христа. Іоанн дивним цвітом зацвів поміж Старим і Новим Заповітом. Він перший проповідував про Христа, і в Його ім’я хрестив, готуючи шлях всім бажаючим вірою прийти до Ісуса.

Саме його святе ім’я Іоанн – означає «благодать»: з нього почався благодатний і святий християнський час, спасительна пора.

Різдво Іоанна Предтечі, ще раз і ще раз, засвідчує те, що Господь посилає тим людям: що живуть по Заповідях Божих, в серцях яких горить вогонь живої віри – втіху. Паплюжачи бездітність, через ангела Господь сказав: «почута молитва твоя, і дружина твоя Єлизавета сина народить тобі, ти ж даси йому ім’я Іоанн. І він буде на радість та втіху тобі, і з його народження багато втішаться. Бо він буде великий перед Господом». (Лк. 1.13-15) І поки це не збулося, Захарія був німим. Єлизавета відчувши велику, святу радість приховувалась. Безплідна нива приносить благодатний плід, перемагається природна основа – народжується святий великий пророк , предтеча і Хреститель Іоанн.

Давайте пильніше вдивимося, дорогі брати і сестри, в образ цього великого угодника Божого. Він – суворий подвижник. Він – живе в пустелі. Він – одівається в плащ з грубої верблюжої шерсті з широким шкіряним поясом. Він – харчується диким медом і саранчою. Він – не п’є вина. Він – подвигом анахоретства готовить людські серця і розуми до прийняття довгоочікуваного Месії. Він – обранець Божий. Він – сильний духом подвижник. Він – земний ангел. Він – світильник світла. Він – правиця незаходимого Сонця. Він – «голос вопіющого в пустелі» (Мф. 3.3)

Вплив Іоанна на тогочасне суспільство був надзвичайним. «До нього приходила вся країна Іудейська та всі єрусалимляни, і христились від нього всі в річці Іордан, сповідаючи гріхи свої». Предтеча зі всією ревністю проповідує покаяння. Плодами цього покаяння є зміна способу життя в хорошу сторону.

Ісус Христос, будучи безгрішним, не потребуючий покаяння, приймаючи хрещення покаяння виразив єднання з народом, гріхи якого Він брав на Себе. Під час Хрещення Ісуса відкривається найвеличніша таємниця – Триєдинство Бога: Хрещення Бога Сина, голос Бога Отця, зішестя Духа Святого. Перед хрещенням, суворий подвижник пустелі на весь світ заявив: «Це Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере»! (Ін. 1.29) Все своє земне життя Предтеча присвятив служінню Божественному Спасителю. Перші учні прийшли до Ісуса Христа саме від Іоанна.

Звершуючи сьогодні величне святкування народження Предтечі і Хрестителя Іоанна, ми, віруючі православні християни, повинні прагнути наслідувати силу віри, надії і любові цього святого. Беручи приклад з Хрестителя Іоанна нам необхідно боротися з своїми порочними думками, з своєю гордістю. Виховувати в собі смирення як у Предтечі. Утримувати свій язик від слів: наклепу, хибного судження або прокляття. Направити всі свої зусилля  на викорінення пристрастів і сіяти «Слово Боже» в своїх серцях.

Відмовляючись від земних турбот нам необхідно просити у святого славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна допомоги і підтримки в долучені до світлих справах, з вірою і надією покладатися на милосердя Боже. І всяке наше старання підкріплене заступництвом цього святого обов’язково покриє Божественна Благодать.

Амінь.

Реквизиты для пожертвования

  • Назва:
   • Покровська релігійна громада УПЦ
  • Код ЄДРПОУ:
   • 20510192
  • Р\рахунок:
   • UA033139570000026001301152196 в ОПЕРВ ОУ Ощадбанку України м. Запоріжжя
  • МФО:
   • 313957
  • Призначення платежу:
   • Благодійний внесок для релігійної громади

Кто на сайте

Сейчас 54 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте