• Храм

  святых Петра и Февронии

  на Малом рынке (г. Запорожье)

  Украинская Православная Церковь

БОГОЯВЛЕННЯ

18.01.2016

Віруючі люди сповідують Господа Ісуса Христа Сином Божим, своїм Спасителем, Який прийшов у світ з незбагненної любові Божої, «щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. З, 15). Прийшов Син Божий у світ для того, щоб перемогти гріх як зло, що має згубні наслідки, з яких найтяжчий — смерть.

У Йорданських водах Христос узяв на Себе гріхи всього людства, від Йордана Він несе цей тягар через усі дні Свого земного служіння. На цьому шляху Христові належало не тільки пролити Свою Кров, щоб виконати спокутну місію, але й Самому зазнати ту саму смерть, яку Він повинен був перемогти. Хоча на землі, звичайно, не припинилося і не припиниться вмирання, але на землі вже немає смерті. Вмирання після подвигу Спокути та всепереможного Воскресіння Христового — це вже більше не смерть, а успіння, упокоєння, сон до певного часу, до того благодатного моменту, коли Господь не лише душу безсмертну, а й тіло, віддане землі (бо від землі воно взяте, як учить нас Святе Письмо), воскресить для нового, вічного буття.

Події, яку ми з вами, браття й сестри, відзначатимемо 19 січня, Свята Церква дає три найменування: Хрещення, Богоявлення і Просвічення.

Христос, Який був безгрішним, заради очищення гріхів роду людського приймає Хрещення у водах Йорданських, щоб таким чином покласти початок хрещенню кожної людини в ім’я Пресвятої Тройці для прощення гріхів і єднання з Богом.

Сама подія Хрещення пояснює інше найменування свята — Богоявлення: Отець Небесний говорить про Ісуса Христа, Котрий приймає хрещення, як про Сина Божого, Син Божий хреститься у водах Йорданських, Дух Святий сходить на Нього у вигляді голуба. Таким чином, відкриваючи Себе світові, являється Живоначальна Трійця — Отець, Син і Дух Святий: Бог Отець, Який створив нас, Син Божий — Спаситель наш, і Дух Святий Животворящий, Який завжди освячує нас.

Свята Трійця явила Себе світові: «Троическое явися поклонение», — співає Свята Церква цього дня й іменує цю священну подію Богоявленням.

Окрім Хрещення і Богоявлення нинішнє свято Церква називає також Просвіченням. Оскільки завдяки Хрещенню ми просвічені світлом Тройці, яким пізнаємо незбагненного Бога, небесний світ і світ земний, пізнаємо, що є воля Божа про нас, людей, — блага, угодна і довершена. Ми щасливі з того, що нам дароване Спасителем це нескінченне і постійне Богопросвітлення. Воно з’явилося не тільки 2000 років тому на Йордані; воно живе в кожному дні й годині, у кожному святі, у Церкві Христовій, у Святих Таїнствах; живе і виявляється таємниче і виразно, незбагненно і зрозуміло, освічує і освячує нас.

Просвіченням іменується нинішній день ще й тому, що послідовники Христа в перші століття християнства, просвітившись істинами Христовими, в цей день приймали Таїнство Хрещення, через яке всі ми входимо в лоно Церкви і в загальну сім’ю дітей Божих.

Нехай це свято нагадує нам про те, що в Таїнстві Хрещення кожний з нас одягається в білосніжну ризу Божественної правди, чистоти і святості. Нехай ця чистота і святість зберігаються в нас якомога чистішими і незаплямованими в ім’я Господнє.

         Господь наш Ісус Христос, Який відкрив Таїнство Свого спокутного подвигу, перемоги над гріхом і смертю, Який дарував нам освячення через водне єство, через Таїнство Хрещення, нехай буде завжди з усіма нами!       Амінь.

Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Володимир

Реквизиты для пожертвования

  • Назва:
   • Покровська релігійна громада УПЦ
  • Код ЄДРПОУ:
   • 20510192
  • Р\рахунок:
   • UA033139570000026001301152196 в ОПЕРВ ОУ Ощадбанку України м. Запоріжжя
  • МФО:
   • 313957
  • Призначення платежу:
   • Благодійний внесок для релігійної громади

Кто на сайте

Сейчас 50 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте